• satis@tematescil.com
Vadeliaraba, oto alım ve satım vadeli araba merkezi

Banka Kredisi ile Araba Almak

Bu gün sizlere banka kredisi ile araba almanın ne kadar kolaylığı olduğu ve kredi çekemeyenlerin yaşadığı sorunlar hakkında bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bankalar sicili düzgün olan ve ödemelerini düzenli yapan müşterilerine her zaman büyük ilgi göstermektedir. Düzenli ödemeye sahip müşterilerinin kredi notu yükselterek rahatça kredi çekmelerini sağlamaktadırlar. Beğendiğiniz bir arabayı alırken dikkat edeceğiniz hususlar bulunmakta ve bu hususlardan birisi’de alacağınız arabayı önceden bir servise göstererek sorun olmadığını doğrulamak olmalıdır. Kredi notu yüksek olan insanların beğendiği arabanın hemen hemen tamamına kredi çekebilme şansı bulunmaktadır. Bankadan çektiğiniz kredi ile aracınızı aldığınız zaman daha düşük faizler öder, arabanızda biraz daha kar edebilirsiniz.

Araba Kredisi Veren Bankalar Hangileri ?

İkinci el araba almak isteyenler yukarıda belirttiğimiz kriterlere sahip olduğunu düşünüyorlar ise alacağınız aracın tamamına kredi veren bankaları sıralamak istiyoruz. 48 Aya kadar vade imkanı bulunan ve %1.09 ile %1.65 civarı faiz ile alabileceğiniz arabaları bankaya bildirmeniz ve araç için biçilen değer ne kadar öğrenmeniz gerekir. İşte kedi konum iyi diyenler için önereceğimiz tamamına kredi veren bankalar. Akbank ile beğendiğiniz arabayı uygun faiz imkanları ile alma şansına sahip olabilirsiniz. Bir diğer banka ise T.C Ziraat Bankası, devlet bankalarından alanların daha karlı çıktığı gözlemlenmiştir. Diğer araba için kredi veren banka Garanti Bankası‘dır. Büyük bir müşteri potansiyeline sahip güvenilir ve çok pratik bir bankadır. Ödemelerinizi düzenli yapmanız halinde devamlı kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, araç fiyatı ne olur ise olsun bu ve benzeri bankalar aracılığı ile araç kredisi alarak araba sahibi olabilirsiniz.

Bankaların verdiği Kredi Tutarı ve Ortalama Faiz Tutarı !

Bankalardan alınan düşük miktarlı krediler için vade sayısı 48 aya kadar çıkmaktadır. Yüksek miktarlar çekecek olanlar için ise 60 aya kadar araba kredisi çekme şansına sahip olabiliyorsunuz. Genelde bankalardan aldığınız araç kredisinin belirli bir zamanda ödenmemesi durumunda sadece arabanız üzerinde hak talep edebilmesi için taksitlerinizi geciktirmiş olmanız gerekir. Düzenli taksitlerinizi ödediğiniz sürece bankalar ile sıkıntı yaşamaz, daha az faiz imkanları ile araba sahibi olabilirsiniz.  Her bankanın kendine özgü bir kredi faiz tutarı bulunmaktadır. Özel bankalar ile çektiğiniz kredilerin faiz oranları % 1,44 ve üzer iken, kamu ve devlet bankalarından alacağınız kredilerin faiz oranları % 1,23 ve üzeri seviyelerinde ilerlemektedir. Araç almak için en iyi bankalar aslında kamu ve devlet bankalarıdır. Bunun için kredi notunuzu yüksek olarak gördünüz ve araba kredisi çekmek istiyorum diyor iseniz bir kamu veya devlet bankasına müracaat etmenizi öneririz.

Bankalardan Kredi Çıkmayan Arkadaşlar !

Araba almak için zaman kaybetmek istemeyen ve kısa zaman içinde araba almak istiyorum diyen arkadaşlar için hizmet veren sitemizde taksitle araba sahibi olmanızı sağlıyoruz. Siz ziyaretçilerimiz için özenle hazırlanan ilanları sunuyor, daha verimli ve güvenilir hizmet sunmak için çalışacağınız galericileri sizlere zaman aralıklı tanıtmaya çalışıyoruz. Kredi çekmeden senetle araba almak isteyenlere özel hizmetler uygulayan sitemiz üzerinde dilediğiniz her hangi bir aracı satın alabilir, ayrıntılı bilgi almak için galericilerin telefon numaralarını aramaya başlayabilirsiniz. Eşit ve düzenli bir taksitlendirme ile araç sahibi olacakların yapması gereken ana sayfada bulunan vitrin ilanlarına göz atmak ve yeni eklenen yüzlerce araç içinden birisini beğenmek olacaktır. Daha sonrasında araç sahibinin sağ tarafta yer alan telefon numarasını arayarak bilgi almak, arabayı satın almanın kolaylığını keşfetmektir.

Peşinatsız Senetle Araba Almak Mümkün mü ?

Öncelikle arkadaşlar peşinat vermeden araba sahibi olmak imkansızdır. Senetle alacağınız araç için karşılıklı güven sağlamak adına araç ücretinin yarısını ödemeniz gerekmektedir. Ticarette karşılıklı güven çok önemli olup, alacağınız araç sahibinin size güvenebilmesi için onun size yaklaşımını göz önüne alarak sizde onu üzmeyecek miktarı peşinat olarak vermelisiniz. Unutmayalım’ki biz arabayı işimizi görmek için alıyor, gezmeler ve ailemiz ile tatil esnasında rahatça kullanmak için alıyoruz. Arabayı satan galericiler’de bu işten ev geçindiriyor. Bir süre önce bunun açıklamasını’da yapmıştık kısaca Peşinatsız Senetle Araba Almak başlıklı yazımız aracılığı ile daha detaylı bilgi alabilir, peşinatsız araç almanın neden mümkün olmadığını daha detaylı görebilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yap


*

İlginizi Çekebilir
Facebook’ta Bizi Takip Edin.

Powered By Tematescil.com -